Copyright © 2007  BDK All rights reserved.

Brzozowski Dom Kultury

Galeria Na Strychu


ANGELA GABER & SYLWESTER STABRYŁA

RAJ UTRACONY - konfrontacje wizualno - muzyczne


Od 25 października można oglądać wystawę malarstwa Sylwestra Stabryły w Galerii Na Strychu, przy Brzozowskim Domu Kultury.


Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 6 listopada 2020 roku o godzinie 18.18


Angela Gaber i Sylwester Stabryła są twórcami związanymi z ziemią sanocką, którzy od lat realizują swoje pasje artystyczne, Sylwester Stabryła malarskie, Angela Gaber muzyczne. Pasje te z jednej strony są od siebie oddalone, z drugiej strony przenikają się nawzajem, wpływają na siebie. Przez twórczość artyści wyrażają również wspólne doświadczenia i emocje towarzyszące ich życiu.Projekt RAJ UTRACONY to swego rodzaju requiem, czas na wspomnienie. Powstała ekspozycja wizualno-muzyczna pełna zadumy, skupienia, refleksji. Każdy z artystów posłużył się własnymi, wyważonymi środkami przekazu, aby wyrazić, a może wyrzucić ból, rozpacz, pokazać tęsknotę, miłość, nadzieję. Na pierwszym planie są emocje. Trudno pisać o tym projekcie w oderwaniu od źródeł emocji, z których powstał, prawdziwej historii osobistej straty. Twórcy inspirują do poszukiwania raju w sobie, harmonii, ukojenia.


O ARTYSTACH


Sylwester Stabryła


Absolwent Katedry Sztuki Politechniki Radomskiej 2002 r. Zajmuje się̨ malarstwem, grafiką, rysunkiem oraz ściennym, dekoracyjnym malarstwem wielkoformatowym (mural). Urodził się w Brzozowie, od wielu lat związany jest z miastem Sanokiem. W swoim dorobku artystycznym ma wiele nagród i wyróżnień. Jego prace były wystawiane zarówno w Polsce jak i za granicą. Wśród wielu wystaw indywidualnych są te w: Galerie Die Schöne w Wiedniu, w Teatrze Muzycznym Kapitol w Warszawie, w Galerii BWA w Krośnie, POSK w Londynie, w Galerii Domus Aurea w Lublinie i wiele innych.


Angela Gaber


Wokalistka, łącząca etno-folk, z muzyką nowoczesną, z brzmieniami alternatywy, jak sama mówi poszukuje własnej pieśni. Artystka od lat związana jest z Sanokiem, inicjatorka galerii rzeczy i wydarzeń rozmaitych – Bazar Sztuki oraz Etno Galeria. Na swoim koncie ma debiutancki album „Opowieści z Ziemi”, płytę „Dobre Duchy” oraz płytę „ZORIA. Dziewczynka z Gwiazd. Cichy memoriał.”


Wernisaż będzie transmitowany online.

Ilość miejsc (niestety) ograniczona. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną wymagane wcześniejsze zapisy: poprzez facebook Galeria Na Strychu telefon: 888 132 371

Stowarzyszenie Przestrzeń Twórcza 606 420 795


Obowiązują zasady postępowania według wytycznych GIS.

Projekt dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego. Wydarzenie jest realizowane przez Stowarzyszenie Przestrzeń Twórcza i Brzozowski Dom Kultury.Więcej informacji o artystach:

Angela Gaber Trio

Sylwester Stabryła PaintingRaj Utracony. Konfrontacje wizualno - muzyczne. Angela Gaber & Sylwester Stabryła.